Wróć do strony głównej

Aktualności

Rowerowa Masa Krytyczna 29.10.2022
28.10.2022

Rowerowa Masa Krytyczna już w sobotę w Toruniu

W sobotę 29 października Stowarzyszenie Rowerowy Toruń organizuje Rowerową Masę Krytyczną pod hasłem „Rowerzysto – bądź widoczny!” Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Rozpoczynamy na Rynku Nowomiejskim o godz. 17:00.

Przejazd ma przypomnieć o obowiązku używania oświetlenia rowerowego zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Dni w tym okresie są krótkie, szybko zapada zmrok, a rano dłużej jest ciemno. Jadąc rowerem bez żadnego oświetlenia jest się niewidocznym dla innych uczestników ruchu. Dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze i używać oświetlenia rowerowego. 

Wspólnym przejazdem pokażmy, że nasze rowerowe pasje najlepiej wpływają na wzrost znaczenia zrównoważonej mobilności, że rowerem można jeździć cały rok, i że potrzebujemy dobrej infrastruktury rowerowej.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.rowerowytorun.com.pl

ZAPISZ SIĘ NA DOŻYNKOWY RAJD ROWEROWY
04.08.2022

ZAPISZ SIĘ NA DOŻYNKOWY RAJD ROWEROWY


Ruszają zapisy na Dożynkowy Rajd Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia i jest wpisany w tegoroczny program obchodów wojewódzkiego święta plonów. Start i meta rajdu będzie usytuowana na Lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem - ul. Szybowcowa 3. Start rajdu zaplanowany jest na godz. 12.45.

Udział w rajdzie jest bezpłatny a limit uczestników wynosi 250 osób.

Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzyma pakiet startowy, na który złożą się numer startowy,  butelka wody mineralnej oraz pamiątkowa koszulka. Pakiety będzie można odbierać w niedzielę, od godziny 10.30 w oznakowanym punkcie wydawczym na starcie rajdu. Wszyscy uczestnicy rajdu na mecie otrzymają posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal Dożynkowego Rajdu Rowerowego. 

Trasa rajdu będzie wynosiła ok. 35 km i przebiegała następująco:
Ulicami Szybowcową, Ikara i Żwirki Wigury wyjeżdżamy z parkingu przed Lotniskiem w Kruszynie, dalej jedziemy wzdłuż Al. Jana Pawła II a następnie drogą wzdłuż Autostrady Bursztynowej dojeżdżamy do miejscowości Dębice, dalej mijamy Hulankę i Nakonowo dojeżdżając do Gołaszewa, skąd kierujemy się na Warząchewkę Królewską, z której jedziemy w kierunku Jeziora Wikaryjskiego – tu przewidziany jest postój. Następnie ruszamy w kierunku Pińczaty, dalej przejeżdżamy przez Warząchewkę Polską, Warząchewkę Nową i dojeżdżamy do miejscowości Łagiewniki, z której drogą wzdłuż Autostrady Bursztynowej wracamy na Lotnisko w Kruszynie.
Trasę rajdu obrazuje MAPKA:

Trasa Rajdu Dożynkowego

Uwaga! Do udziału w rajdzie zapraszamy wytrawnych rowerzystów, trasa jest wymagająca. 

Zapisz się na Dożynkowy Rajd Rowerowy FORMULARZ ZAPISOWY

Warunki uczestnictwa:
1. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna.
2. Posiadanie przez uczestników Rajdu niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach rowerem.
3. Posiadanie sprawnego roweru wyposażonego zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego.
4. Uczestnictwo w rajdzie jest nieodpłatne.
5. ZALECAMY, ABY UCZESTNICY RAJDU BYLI WYPOSAŻENI W KASKI ROWEROWE.

Zasady zachowania uczestników rajdu:
Rajd odbywać się będzie przy nieograniczonym ruchu drogowym. Uczestnicy muszą zachować szczególną ostrożność i znać zasady ruchu drogowego, wobec czego uczestnicy rajdu zobowiązani są do:
1.    Zachowania charakteru rekreacyjnego rajdu i nieorganizowania współzawodnictwa sportowego, w tym wyścigów.
2.    Posiadania sprawnego technicznie roweru, wyposażonego zgodnie  z obowiązującymi przepisami.
3.    Poruszania się zgodnie z zasadami ruchu drogowego.
Na trasie zabrania się:
1.    Spożywania alkoholu i innych środków odurzających.
2.    Zaśmiecania trasy rajdu oraz miejsc przyległych.
 

1
01.08.2022

VI EDYCJA WYŚCIGU KOLARSKIEGO ENEA PAŁUKI TOUR 2022


Ogólnopolski Wyścig Kolarski Enea Pałuki Tour to piąta edycja wydarzenia, którego celem jest przede wszystkim popularyzacja kolarstwa, promocja jazdy rowerem jako formy rekreacji i turystyki rowerowej, a także propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym oraz zdrowego trybu życia.
Na terenie malowniczych Pałuk, położonych na pograniczu Wielkopolski oraz Kujaw i Pomorza, w szranki staną zawodowi kolarze, wysportowani amatorzy, a także najmłodsi fani dwóch kółek. W ramach tego wydarzenia zaplanowano wyścig główny ENEA PAŁUKI TOUR oraz rajd rowerowy KIDS TOUR.
Rowerowe szaleństwo rozpocznie się 4 września 2022 r. W tym dniu rowerzyści opanują Powiat Żniński i Pałuki, które staną się rowerowym miasteczkiem dla zawodników z całej Polski. Rywalizacjom towarzyszyć będą liczne atrakcje.

Będzie sportowo, rodzinnie, a przede wszystkim rowerowo!

Zapisy na zawody do 15 sierpnia

Strona wydarzenia 

 

ZAPISZ SIĘ NA JAKUBOWĄ SZTAFETĘ ROWEROWĄ 2022
10.07.2022

ZAPISZ SIĘ NA JAKUBOWĄ SZTAFETĘ ROWEROWĄ 2022


Przez województwo kujawsko – pomorskie biegnie fragment Szlaku Świętego Jakuba, który jest przecinającą całą Europę siecią dróg prowadzących do znajdującego się w Santiago de Compostela grobu apostoła. W ubiegłym roku odbyła się pierwsza edycja Jakubowej Sztafety Rowerowej, wówczas rowerzyści pokonali szlak z Brodnicy do Mogilna, jadąc Polską Drogą Camino Polaco.

W tym roku Jakubowa Sztafeta Rowerowa – dwudniowy rajd dogami jakubowymi odbędzie się w weekend 6 – 7 sierpnia 2022 r. 

DZIEŃ PIERWSZY - sobota 6 sierpnia 2022 r. / Świecie - Inowrocław 

Wystartujemy o godz. 9.00 ze Świecia i ruszymy Nadwiślańskim Szlakiem Świętego Jakuba do Inowrocławia. Do pokonania dnia pierwszego będzie 98 km z przystankiem na posiłek. Miejsce startu to plac przy Zamku Krzyżackim w Świeciu, ul. Zamkowa 1, trasa natomiast będzie wiodła zgodnie ze szlakiem przez następujące miejscowości:
Niedźwiedź-Gruczno-Topolinek-Topolno-Grabowo-Kozielec-Strzelce Górne-Jarużyn-Bydgoszcz (ulicami: Harcerska, Inwalidów, Sporna, Toruńska, Plątnowska, Żółwińska)-Wypaleniska-Trzcianka-Chrośna-Liszkowice-Budziaki-Liszkowo-Czyste-Gnojno-Inowrocław
I obrazuje ją MAPKA

Miejscem mety w Inowrocławiu będzie plac przy Hali Widowiskowo - Sportowej, al. Niepodległości 4

DZIEŃ DRUGI - niedziela 7 sierpnia 2022 r. / Inowrocław - Włocławek 

Startujemy o godz. 9.00 z Inowrocławia i najpierw jedziemy Nadwiślańskim Szlakiem Świętego Jakuba do Kruszwicy. A stamtąd dalej Dobrzyńsko-Kujawską Drogą Św. Jakuba do Włocławka. Ruszamy  z placu przy inowrocławskiej Hali Widowiskowo - Sportowej, al. Niepodległości 4, i do pokonania będą 74 km z przystankiem na posiłek a  trasa będzie wiodła przez:
Sikorowo-Łojewo-Szarlej-Kruszwica-Piaski-Bronisław-Krzywosądz-Bodzanowo-Kościelna Wieś-Zagajewice-Wieniec-Wieniec Zdrój-Włocławek (ulicami: Wieniecką, Plac Solidarności, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Fabryczna, Piwna)

i obrazuje ją MAPKA 

Miejscem mety drugiego dnia i jednocześnie zakończenia dwudniowej sztafety będzie Przystań Wodna Włocławek, ul. Piwna 1A

Na wydarzenie zapraszamy doświadczonych rowerzystów dla których 172  km w dwa dni to żadne wyzwanie.

Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma bezpłatny pakiet startowy, na który złoży się numer startowy, pamiątkowa koszulka oraz wodę mineralną i wyżywienie na trasie całego przejazdu i pamiątkowy medal na mecie wybranego przez siebie etapu sztafety. Limit uczestników wynosi 200 osób. 

Zapisać się można na cała sztafetę, bądź na jeden jej etap, albo na dzień pierwszy, albo drugi FORMULARZ ZAPISOWY

Rowerzyści trasę pokonają kolumną rowerową, która będzie poruszać się zgodnie z zasadami ruchu drogowego, w asyście pilota, służb i karetki. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: sztafetajakubowaatgmail [dot] com

Partnerzy: Miasto Świecie, OKSIR Świecie, Miasto Inowrocław, OSIR Inowrocław, Miasto Włocławek, OSIR Włocławek
 

KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY 2022. ZAPISY NA RAJD ROWEROWY W WARLUBIU
07.07.2022

KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY 2022. ZAPISY NA RAJD ROWEROWY W WARLUBIU


To ostatni już rajd w tegorocznym cyklu Kujawsko -Pomorskie na Rowery. Zapisz się na rajd rowerowy w Warlubiu, który odbędzie się w sobotę 20 sierpnia. Wystartujemy punktualnie o 11.00.  Start i meta rajdu będzie znajdowała się na terenach pięknie odrestaurowanego Pałacu Hanza w Rulewie. 

Biuro rajdu, gdzie będzie można odbierać pakiety będzie czynne w sobotę 20 sierpnia od 9.30 do 11.00.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzyma pakiet startowy, w skład którego wejdzie numer startowy oraz butelka wody mineralnej, dodatkowo pierwszych 300 zarejestrowanych rowerzystów otrzyma pamiątkową chustę typu buff , talon na posiłek regeneracyjny oraz w prezencie od Gminy Warlubie pamiątkową smycz a także medal na mecie. 

Trasa rajdu będzie wynosiła ok. 28 km i przebiegała następująco miejsce postoju na plaży przy pięknym jeziorze Rybno. Tutaj planowany jest postój wraz z poczęstunkiem, jest to 14 km trasy. Następnie z Rybna jedziemy drogą 238 w kierunku na Borowy Młyn a następnie Płochocin. Przed Płochocinem zjeżdżamy w prawo z drogi 238 i przez miejscowości Błądziejewo, Dobrogosław i Bakowo wracamy do Hanza Pałac w Rulewie. Tutaj jest meta naszego rajdu. 

I obrazuje ją MAPKA 

Trasa rajdu w Warlubiu

 

 

Zapisz się na rajd rowerowy w Warlubiu - FORMULARZ ZAPISOWY 
Po zakończeniu rajdu jego uczestnicy wezmą udział w losowaniu bonów rowerowych. 
W Warlubiu rowerzystom,  którzy wzięli udział we wszystkich 5 rajdach tegorocznego cyklu Kujawsko – Pomorskie na Rowery rozdamy pamiątkowe koszulki Kujawsko – Pomorskie na Rowery 2022. PROSIMY O PRZYWIEZIENIE ZE SOBĄ KOMPLETU MEDALI.

Partnerzy: Gmina Warlubie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Warlubiu

Warunki uczestnictwa:
1. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna.
2. Posiadanie przez uczestników Rajdu niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach rowerem.
3. Posiadanie sprawnego roweru wyposażonego zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego.
4. Uczestnictwo w rajdzie jest nieodpłatne.
5. ZALECAMY, ABY UCZESTNICY RAJDU BYLI WYPOSAŻENI W KASKI ROWEROWE.