Wróć do strony głównej

Aktualności

1
29.11.2021

DYSTANS DLA PRAWDZIWYCH ŚMIAŁKÓW


Ultramaraton Ułan 600 to impreza rowerowa dająca możliwość  obcowania z naturą, poznawania  ciekawych miejsc, przemieszczania się duktami leśnymi w otoczeniu malowniczo położonych akwenów na Pojezierzu Iławskim i Brodnickim. Ułan 600 to także flora i fauna Tucholskiego oraz Wdeckiego Parku Krajobrazowego przez które wiedzie trasa. Jej start i meta zaplanowana jest w Grudziądzu – stolicy polskiej kawalerii stąd też nazwa Ułan 600.

Przygotowano do wyboru dwie możliwości: dystans 350 km idealnym na początek przygody z zawodami ultra i dystans 600 km gdzie asfalty występują poniżej 8% całości trasy. Są to przede wszystkim odcinki przelotowe przez większe miejscowości gdzie będzie można uzupełnić zapasy wody czy żywności. 

Biuro zawodów, start i meta wyścigu zlokalizowane będą w Marina Grudziądz ul. Portowa 8, 86-300 Grudziądz (Bezpośrednio w Marina Grudziądz skorzystać można z 28 miejsc noclegowych - Organizator nie zapewnia zakwaterowania). Zawody odbędą się w dniach 20.05.2022 - 24.05.2022 roku. Dzień wcześniej tj.19.05.2022 odbędzie się Welcome party. Start wyścigu nastąpi 20.05.2022 w wczesnych godzinach porannych, dopuszcza się podział na grupy zależnie od bieżącej sytuacji epidemicznej związanej z pandemią koronawirusa SARSCoV-2 oraz obowiązujących przepisów sanitarnych. Ustalony został limit czasowy dla wszystkich uczestników wynosi 96 godzin (dla dłuższej trasy) oraz 65 godzin (dla krótszej trasy). Czas przejazdu liczony jest od startu do momentu przekroczenia przez uczestnika linii mety

Więcej szczegółów poniżej, warto śledzić, warto przeżyć , warto być.

Strona internetowa

Facebook

Instagram
 

1
16.11.2021

OWOCOWY PRZEŁAJ V EDYCJA - SUPER PUCHAR POLSKI ZBLIŻA SIĘ


Smarujcie łańcuchy, szykujcie bieżniki!

Zbliża się kolejna sportowa rywalizacja podczas wyścigu dla amatorów i zawodowców.

Dla wszystkich zainteresowanych Owocowy Przełaj V Edycja - Super Puchar Polski już 28 listopada 2021 r.!
Serdecznie zapraszamy na wyścig przełajowy w owocowym sadzie w Laskowicach Pomorskich!
Wyścig dla amatorów i zawodowców!

Zgłoszenia do udziału w zawodach:
- zawodnicy kategorii Amator - wyłącznie przez stronę internetową do dnia 26.11.2021 r. do godz. 12:00 lub w dniu zawodów w biurze organizatora w godz. 8:15-9:30.
- zawodnicy licencjonowani - wyłącznie przez stronę internetową do dnia 25.11.2021 r.

Odbiór numerów startowych i weryfikacja dokumentów w dniu zawodów w biurze zawodów od godz. 8:00 do 1 godziny przed startem danej kategorii.

Zawodnicy startujący w ostatnim wyścigu odbierają numery startowe do godz. 13.00.

 

Więcej informacji na profilu facebook

1
04.11.2021

TWOJA ULUBIONA TRASA ROWEROWA W WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIM. II EDYCJA


Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!
To już druga edycja konkursu rowerowego organizowanego przez serwis transportowy Clicktrans. Wyniki pierwszej edycji znajdziesz tutaj. Pandemia wielu z nas zachęciła do eksplorowania najbliższej okolicy i poznawania uroków własnego regionu zamiast dalekich krajów. Podziel się ulubioną trasą rowerową odkrytą w regionie - może dzięki Tobie odkryją ją też inni :)

NAGRODY
I miejsce: 500 zł
II miejsce: 300 zł
III miejsce: 200 zł

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE
1.    Do udziału zapraszamy mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego.
2.    Stwórz pracę na temat „Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. kujawsko-pomorskim”, dołącz do niej zdjęcia i/lub wideo własnego autorstwa.
3.    Prezentowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w woj. kujawsko-pomorskim. Nie musi być oficjalnie wyznaczonym szlakiem rowerowym - liczymy na odkrycie również mniej znanych zakątków województwa ;)
4.    Prześlij pracę wraz z wypełnionym i odręcznie podpisanym formularzem zgłoszeniowym na adres: konkursatclicktrans [dot] pl.
5.    Oceniamy nie samą trasę, ale również atrakcyjność jej przedstawienia.

Więcej informacji (w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy) znajdziesz na stronie konkursu

Na zgłoszenia czekamy do 26 listopada 2021 roku!
Serdecznie zapraszamy!
 

1
14.10.2021

DWUTYGODNIOWA RYWALIZACJA W TOWARZYSTWIE JESIENNEJ AURY


Przed nami kolejna rowerowa rywalizacja, przygotowana przez "Aktywne Miasta".

Chociaż złota polska jesień zagościła już na dobre za naszymi oknami, trudno jest rozstać się z rowerem. "Nie-oficjalne zakończenie sezonu" to dwutygodniowa rywalizacja, która ma zagrzać do rowerowej aktywności w towarzystwie jesiennej aury oraz do uczczenia zbliżającego się Międzynarodowego Święta Roweru ( 24 październik)

Bezpłatna aplikacja dla wszystkich chętnych do pobrania wraz z regulaminem wydarzenia znajdują się na stronie organizatora Aktywne Miasta.

Dla najlepszych uczestników przewidziane są nagrody.

Rywalizacja ma charakter otwarty i potrwa od 18 do 31 października.

 

 

igor krymski
07.10.2021

STYPENDYŚCI Z MEDALEM MISTRZOSTW EUROPY


Polska sprinterska drużyna mężczyzn, podczas Mistrzostw Europu Elity na torze w Szwajcarii wywalczyła brązowy medal.

W składzie reprezentacji znalazło się dwóch stypendystów z Kujaw i Pomorza. Daniel Rochna z Uczniowskiego Klubu Sportowego Copernicus Toruń oraz Mateusz Rudyk z Autonomicznej Ludowej Kolarskiej Sekcji "Stal" Grudziądz wraz z kolegami Maciejem Bieleckim i Patrykiem Rajkowskim stanęli na najniższym stopniu podium.

Mateusz Rudyk w swoim dorobku ma już medale mistrzostw Europy: złoty w sprincie drużynowym z Yvelines 2016, brązowy w sprincie Apeldoorn 2019 oraz brązowy medal Mistrzostw Świata w sprincie Pruszków 2019.

Daniel Rochan zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w konkurencji Keirin Apeldoorn 2021

zdjęcie: Igor Krymski