Wróć do strony głównej

Aktualności

KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY. RUSZAJĄ ZAPISY NA RAJD W TORUNIU
30.07.2021

KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY. RUSZAJĄ ZAPISY NA RAJD W TORUNIU


Na zakończenie tegorocznego cyklu Kujawsko – Pomorskie na rowery zapraszamy na rajd w Toruniu. W tym roku pokonamy trasę przez dwa mosty i zrobimy urokliwą pętlę po toruńskim lewobrzeżu.

Rajd w Toruniu odbędzie się w sobotę 28 sierpnia. Startujemy z Przystani Toruń przy ul. Popiełuszki 1 o godz. 11.00 i po pokonaniu trasy wracamy w to samo miejsce, bo tu też będzie meta rajdu. 

Trasa rajdu będzie przebiegała następująco :
Ruszamy z Przystani Toruń, przy ul. Popiełuszki i kierujemy się w stronę mostu im. Józefa Piłsudskiego  jadąc al. 500-lecia Torunia, ul. Chopina a następnie ścieżką rowerową wzdłuż al. Jana Pawła II, przejeżdżamy most a następnie skręcamy w ul. Dybowską, którą dojeżdżamy do ul. Rudackiej, z której skręcamy w ul. Otłoczyńską, dalej w ul. Rypińską i ul. Ciechocińską, mijamy po drodze Jezioro Nagus, następnie skręcamy w ul. Lipnowską a dalej we Włocławską, którą jedziemy przez Czerniewice, a\ż do skrętu w ul. Familijną, którą dojeżdżamy do ul. Łódzkiej, wjeżdżamy na ścieżkę rowerową, którą kierujemy się na Most im. Gen. Zawadzkiej, przy zjeździe z mostu wjeżdżamy w ul. Winnica, dalej na ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Lubickiej, z której skręcamy w lewo na Bulwar Filadelfijski, którym dojeżdżamy na miejsce mety do Przystani Toruń, przy ul. Popiełuszki. 
Długość trasy: 23 km

Przebieg trasy obrazuje mapka - mapka rajdu w Toruniu 

Biuro rajdu, gdzie będzie można odbierać pakiety startowe będzie czynne w sobotę 28 sierpnia  od 9.30 do 11.00.

Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe, na które złoży się numer startowy, pamiątkowa chusta typu buf, woda mineralna, talon na posiłek regeneracyjny oraz medal na mecie.  
Numer startowy otrzyma każdy uczestnik rajdu. 

W czasie rajdu jak zawsze czekają na rowerzystów konkursy z nagrodami. 
Formularz zapisowy znajduje się pod linkiem formularz zapisowy

Warunki uczestnictwa:
1. Zgłoszenia będą odbywać się drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej kujawsko-pomorskienarowery.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26 sierpnia 2021 roku do godz. 15.00 lub do osiągnięcia limitu 300 uczestników.
2. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna.
3. Posiadanie przez uczestników Rajdu niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach rowerem.
4. Posiadanie sprawnego roweru wyposażonego zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego.
5. Uczestnictwo w rajdzie jest nieodpłatne.
6. ZALECAMY, ABY UCZESTNICY RAJDU BYLI WYPOSAŻENI W KASKI ROWEROWE.

1
26.07.2021

MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI KOBIET O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA


Golub-Dobrzyń w nadchodzący weekend ponownie stanie się areną zmagań kolarskich. Przed nami druga edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Wyścig składa się z dwóch etapów:
Pierwszy etap -  rywalizacja indywidualna na czas, odbędzie się 31 lipca br. o godzinie 16:00 (start i meta na rynku w Golubiu), gdzie zawodniczki w kategorii Juniorka mają do pokonania dystans o długości - 15 km, natomiast zawodniczki kategorii Elita Kobiet dystans o długości 22 km.
Drugi etap - wyścig ze startu wspólnego, odbędzie się 1 sierpnia br. o godzinie 11:00 w Dobrzyniu z Placu Tysiąclecia startują zawodniczki pokonując odpowiednio dystans 88,4 km – zawodniczki w kategorii Juniorki oraz 110,5 km - zawodniczki kategorii Elita Kobiet.

Pierwsza edycja wyścigu Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się w 2020 roku, a triumfatorką została zawodniczka zawodowej grupy kolarskiej LIV Cycling Team Marta Jaskulska, na drugim miejscu uplasowała się nasza fitnesska Karolina Kumięga. W pierwszej edycji wyścigu do startu stanęło ponad 100 zawodniczek z 9 krajów.
 

 

urząd miasta
23.07.2021

SILNA REPREZENTACJA Z KUJAW I POMORZA W TOKYO


XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie z powodu pandemii odbędą się z rocznym opóźnieniem. W oficjalnym składzie reprezentacji Polski zatwierdzonym przez Polski Komitet Olimpijski znalazło się 215 zawodniczek i zawodników - w tym gronie 29 sportowców reprezentuje kluby z Kujaw i Pomorza, wśród których mamy aż 5 kolarzy !

Na torze kciuku będziemy trzymać za zawodników ALKS Stal Grudziądz:

Urszulę Łoś (sprint) – brązowa medalistka Mistrzostw  Europy na torze Monitchiary 2016
Mateusza Rudyk (sprint) – brązowy medalista mistrzostw Świata Pruszków 2019, złoty medalista Mistrzostw Europy na torze Saint Quenti (Francja) i Montichiary w kategorii do 23 lat  (Włochy) 2016
Rafała Sarneckiego (sprint) – srebrny medalista Mistrzostw  Europy na torze Grenchen (Szwajcaria) 2015, brązowy medalista: Mistrzostw Europy na torze S. Petersburg (Rosja) 2010, Anadia (Portugalia) 2012, Pruszków 2008.
Krzysztof Maksel (sprint drużynowoe, keirin)– srebrny medalista Mistrzostw Europy na torze Anadia (Portugalia) 2012, Panavezys (Litwa) 2012 i Grenchen ( Szwajcaria) 2015 oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy na torze Anadia (Portugalia) 2012  i 2013 

W kolarskiej reprezentacji nie mogło zabraknąć byłego mistrza świata w kolarstwie szosowym, wychowanka toruńskiego Pacifiku Michała Kwiatkowskiego – obecnie Ineos Grenadiers
 

ZAPISZ SIĘ NA RAJD W DOBRZYNIU NAD WISŁĄ
20.07.2021

ZAPISZ SIĘ NA RAJD W DOBRZYNIU NAD WISŁĄ


W tym roku po raz pierwszy w ramach cyklu Kujawsko - Pomorskie na rowery zapraszamy rowerzystów do malowniczo położonego Dobrzynia nad Wisłą.  

Rajd w Dobrzyniu nad Wisłą odbędzie się w sobotę 14 sierpnia. Startujemy z parkingu sprzed Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki ul. Licealna 1A  o godz. 11.00 i po pokonaniu trasy wracamy w to samo miejsce, bo tu też będzie meta rajdu.

Trasa rajdu będzie przebiegała następująco :

Ruszamy ulicą Licealną w kierunku ulicy 1 maja. Skręcamy w prawo w ulicę Płocką (DW562) aby następnie skręcić w prawo w kierunku Lenie Wielkie. Skręcamy w lewo w DW562 by za chwilę zjechać z drogi wojewódzkiej w prawo w kierunku jeziora Lenie. Następnie przez miejscowości Michałkowo i Chalin (tutaj przekraczamy DW541) wzdłuż jeziora Chalińskiego jedziemy przez Chudzewo do Mokowa. W Mokowie w lewo do Skaszewa by tutaj odbić w prawo na Płomiany. Z Płomian jedziemy w kierunku DW562. Wjeżdżamy na drogę wojewódzką by po chwili zjechać z niej w kierunku miejscowości Zbyszewo. Następnie jedziemy dalej drogą do Bachorzewa by tutaj skręci w lewo w kierunku Dobrzynia nad Wisłą. Ulicami Królowej Jadwigi a następnie Robotniczą dojeżdżamy do ulicy Licealnej by tą dotrzeć do Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki gdzie znajduje się meta rajdu.

Długość trasy to 28 km i obrazuje i obrazuje ją mapka rajdu w Dobrzyniu nad Wisłą

Biuro zawodów, gdzie będzie można odbierać pakiety startowe będzie czynne w sobotę 14 sierpnia  od 9.30 do 11.00.

Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe, na które złoży się numer startowy, pamiątkowa chusta typu buf, woda mineralna, talon na posiłek regeneracyjny oraz medal na mecie.  

Numer startowy otrzyma każdy uczestnik rajdu.

W czasie rajdu jak zawsze czekają na rowerzystów konkursy z nagrodami.

Formularz zapisowy 

Partner Rajdu są Miasto Dobrzyń nad Wisłą oraz Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki  

Warunki uczestnictwa:

1. Zgłoszenia będą odbywać się drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej kujawsko-pomorskienarowery.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 sierpnia 2021 roku do godz. 15.00 lub do osiągnięcia limitu 300 uczestników.

2. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna.

3. Posiadanie przez uczestników Rajdu niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach rowerem.

4. Posiadanie sprawnego roweru wyposażonego zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego.

5. Uczestnictwo w rajdzie jest nieodpłatne.

6. ZALECAMY, ABY UCZESTNICY RAJDU BYLI WYPOSAŻENI W KASKI ROWEROWE.

pacific
14.07.2021

MEDALOWE MISTRZOSTWA DLA ZAWODNICZEK Z REGIONU


Miniony weekend Fitnesski spędziły na torowej rywalizacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Torunianki wywalczyły siedem medali, w tym dwa najcenniejsze- złote. 

W dniach 9-11 lipca, w Szczecinie rozegrane zostały młodzieżowe mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w konkurencjach olimpijskich. Pierwszego dnia zawodów, kolarski rywalizowały w dwóch konkurencjach- wyścigu drużynowym na dochodzenie oraz w sprincie olimpijskim. W wyścigu drużynowym na 4 km, świetnie spisała się nasza drużyna w składzie: Karolina Kumięga, Anna Sagan, Natalia Krześlak i Paulina Pastuszek (stypendystki Marszałka Województwa). Już w pierwszym eliminacyjnym biegu zameldowały się na mecie z pierwszym czasem, a w finale pewnie wygrały swój bieg uzyskując czas 4 minuty 47 sekund. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczyła druga fitnesskowa drużyna, w której kręciły: Kamila Pastuszek, Dominika Bykowska, Emilia Miller i Maja Gondek.  Również w sprincie olimpijskim Torunianki stanęły na podium. Maja Gondek, Dominika Bykowska i Kamila pastuszek wywalczyły brązowy medal. 

Drugi dzień mistrzostw to wielobój kolarski- Omnium. Również, w tej konkurencji Fitnesski pokazały się ze świetnej strony. Srebrny medal wywalczyła Karolina Kumięga, brązowy Natalia Krześlak, czwarte miejsce zajęła Anna Sagan, a szóste Paulina Pastuszek. 
Po dwóch dniach bardzo dobrych występów torunianek, apetyt na osiąganie dobrych wyników dodatkowo wzrósł. Na szczęście zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific” stanęły na wysokości zadania.  W niedzielę rozegrany został madison . Złoto wywalczyła para Karolina Kumięga- Anna Sagan, a srebro Paulina Pastuszek- Natalia Krześlak. Na szóstym miejscu finiszowała dwójka Maja Gondek- Dominika Bykowska. 

⁃ Jestem bardzo zadowolony z postawy Fitnessek, które po raz kolejny pokazały się ze świetnej strony. Cieszy mnie to, że po bardzo udanych Mistrzostwach Polski na szosie, potwierdziliśmy dobre przygotowanie również na torze. Szczególnie satysfakcjonuje mnie dobry czas uzyskany w jeździe drużynowej na 4000m - relacjonuje Leszek Szyszkowski dyrektor sportowy TKK "Pacific" Toruń
Po bardzo udanych mistrzostwach na torze, Fitnesski w planach mają powrót do szosowego ścigania. Już w najbliższy weekend 17-18 lipca wystartują w dwóch kryteriach ulicznych, w Tychach i Pszczynie.