Wróć do strony głównej

Aktualności

KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY. RUSZAJĄ ZAPISY NA RAJD W KRUSZWICY
15.06.2021

ZAPRASZAMY NA RAJD ROWEROWY SZLAKIEM MAŁEJ PĘTLI WOKÓŁ JEZIORA GOPŁO


Kujawsko – Pomorskie na rowery. Ruszają zapisy na rajd w Kruszwicy

W tym roku cykl po raz pierwszy zagości w Kruszwicy. Zapraszamy na rajd rowerowy zielonym szlakiem małej pętli wokół jeziora Gopło. Trasa rajdu wiedzie urokliwymi terenami Nadgoplańskiego Parku Krajobrazowego, głównie drogami asfaltowymi i liczy sobie około 40 km.  Dodatkową atrakcją rajdu będzie odcinek między Ostrówkiem a Złotowem, który pokonamy płynąc promem przez jezioro Gopło.

Rajd w Kruszwicy odbędzie się w sobotę 10 lipca. Startujemy z parkingu pod Mysią Wieżą o godz. 11.00 i po pokonaniu trasy wracamy w to samo miejsce, bo tu też będzie meta rajdu.

Trasa rajdu będzie przebiegała następująco :

Kruszwica – Rzepowo – Racice – Lachmirowice – Siemionki – Kościeszki – Lubstówek – Łuszczewo – Ostrówek (przeprawa promowa oraz odpoczynek) – Złotowo – Popowo – Ostrowo – Kicko – Rusinowo – Gocanowo – Kruszwica

Biuro zawodów, gdzie będzie można odbierać pakiety startowe będzie czynne w sobotę 10 lipca  od 9.30 do 11.00.

Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe, na które złoży się numer startowy, pamiątkowa chusta typu buf, woda mineralna, talon na posiłek regeneracyjny oraz medal na mecie.  

Numer startowy otrzyma każdy uczestnik rajdu.

W czasie rajdu jak zawsze czekają na rowerzystów konkursy z nagrodami.

Formularz zapisowy

Partnerem rajdu jest Miasto Kruszwica Legendarna Stolica Polski

 

Mapka rajdu

Mapka trasy

 

 

 

 

09.06.2021

STARTUJEMY Z NASZYMI RODZINNYMI RAJDAMI ROWEROWYMI


W tegorocznej siódmej już edycji cyklu Kujawsko – Pomorskie na Rowery zaprosimy rowerzystów na niezwykłe odkrywanie uroków naszego województwa podczas rodzinnych rajdów rowerowych, które obędą się w różnych jego zakątkach.
Zaczynamy od czerwcowego spotkania w Brodnicy, potem w lipcu zaprosimy do Kruszwicy, a w sierpniu do Dobrzynia nad Wisłą, Bydgoszczy i Torunia.

Ruszają zapisy rajd rowerowy w Brodnicy, który odbędzie się w sobotę 26 czerwca. Wystartujemy punktualnie o 11.00.  Miejscem startu i mety tegorocznego rajdu, będzie Plaża Miejska na Niskim Brodnie przy Restauracji Omega.

Trasa rajdu będzie wynosiła 30 km i przebiegała następująco:
Ruszamy w kierunku starej plaży objeżdżając Jezioro Niskie Brodno i wjeżdżamy w ulicę Niskie Brodno. Dalej jedziemy wzdłuż jeziora Niskie Brodno w kierunku Jeziora Wysokie Brodno. Jedziemy ścieżką leśną a następnie drogą polną mijając po prawej stronie zjazd w kierunku agroturystyki Lisa Młyn. Następnie dojeżdżamy do miejscowości Anielewo, gdzie na skrzyżowaniu z drogą asfaltową skręcamy w lewo w kierunku miejscowości Kruszyny Szlacheckie. Przed OSP w Kruszynach Szlacheckich skręcamy w prawo i jedziemy drogą gruntową do miejscowości Najmowo. Tutaj skręcając w lewo wjeżdżamy na drogę asfaltową i jedziemy w kierunku miejscowości Wichulec w miejscowości Wichulec skręcamy w prawo i jedziemy do skrzyżowania z ruchliwą drogą wojewódzką nr 543. Po przejechaniu przez drogę wojewódzką jedziemy w kierunku Bobrowa a następnie Bobrowa Kolonii. Następnie jedziemy wzdłuż linii brzegowej Jeziora Chojno drogą gruntową w kierunku Chojna i dalej w kierunku miejscowości Budy. Po minięciu miejscowości Budy ponownie przekraczamy drogę wojewódzką nr 543 by zgodnie z trasą rajdu dotrzeć do lasu i drogi na Niskim Brodnie. Wracamy by zakończyć rajd na plaży miejskiej na Niskim Brodnie.

Biuro zawodów, gdzie będzie można odbierać pakiety będzie czynne w sobotę 26 czerwca  od 9.30 do 11.00.
Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe, na które złoży się numer startowy, pamiątkowa chusta typu buf, woda mineralna, talon na posiłek regeneracyjny oraz medal na mecie.  
Numer startowy otrzyma każdy uczestnik rajdu. 
W czasie rajdu jak zawsze czekają na rowerzystów konkursy z nagrodami. 
Na rajd można się zapisać poprzez nasz formularz zgłoszeniowy 

Partnerem rajdu jest Miasto Brodnica i OSIR Brodnica. 
 

02.06.2021

ROZPOCZĘLIŚMY RYWALIZACJĘ O PUCHAR ROWEROWEJ STOLICY POLSKI


30 dni rywalizacji, 53 miasta, ponad 20 tys. uczestników – właśnie rozpoczęła się trzecia edycja ogólnopolskiej zabawy, która wyłoni Rowerową Stolicę Polski 2021.

Do wspólnego kręcenia kilometrów zaprasza miasto Bydgoszcz – organizator wydarzenia.

Ideą przewodnią projektu jest aktywność fizyczna i dobra zabawa. Jednakże nie zapominamy o nagradzaniu najbardziej zaangażowanych. Na zwycięskie miasto czeka puchar, który od dwóch lat jest w rękach Nowej Soli - zwycięzcy dwóch poprzednich edycji. Puchary trafią również do miast – liderów w klasyfikacji miast pod względem liczby ludności. Z kolei, trzy pierwsze miasta w rankingu rywalizacji otrzymają stacje naprawcze.

Do udziału w zabawie oficjalnie przystąpiły również miasta z naszego regionu: Bydgoszcz  (Metropolia Bydgoszcz), Grudziądz, Inowrocław, Toruń oraz Włocławek.

Na rowerzystów czekają też nagrody indywidualne, gwarantowane nagrody w klasyfikacji ogólnopolskiej oraz nagrody przygotowane przez organizatorów lokalnych. Dodatkowo zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przy współudziale naszych sponsorów na profilach społecznościowych Rowerowej Stolicy Polski (Facebook, Instagram).

Przez cały czerwiec każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją będzie się liczył w rywalizacji miast. Tak więc wskakujemy na rowery, uruchamiamy aplikację i zbieramy kilometry dla swoich miast. Nie zapominajmy przy tym o zasadach bezpieczeństwa i zdrowej rywalizacji.  Bawcie się dobrze. Do zobaczenia na rowerowych szlakach!

Więcej informacji na stronie wydarzenia

27.05.2021

SEZON ROWEROWY ROZPOCZĘLIŚMY PIERWSZYM RAJDEM W DNIU 21 MAJA


Przygotowaliśmy przepiękną, 18-kilometrową trasę, znajdującą się na terenie Parku Krajobrazowego Góry Łosiowe. Rajd rozpoczął się i zakończy w Wielkim Wełczu. W rajdzie wzięło udział około 100 uczestników.

Rajd rowerowy promował rozwój turystyki zrównoważonej na obszarach cennych przyrodniczo. Jego trasa przebiegała przez tereny najmłodszego parku krajobrazowego w naszym regionie, a także fragmentem Wiślanej Trasy Rowerowej w gminie Grudziądz. Dzięki współpracy z lokalnymi samorządami wybraliśmy taką trasę, aby rowerzyści mogli doświadczyć bliskiego kontaktu z przyrodą.

Przed rajdem spotkaliśmy się z interesariuszami projektu ThreeT, aby podsumować wspólne osiągnięcia i zaprezentować propozycje tras w wybranych parkach krajobrazowych. Wszystkie propozycje zostały ujęte w dokumencie pn. „Plan Działania dla rozwoju produktów turystyki aktywnej, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki rowerowej, na terenie parków krajobrazowych w województwie kujawsko-pomorskim”. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in.: radni Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, reprezentanci samorządów powiatowych i gminnych, parków krajobrazowych oraz Lasów Państwowych. 

Wydarzenie zrealizowaliśmy w ramach projektu ThreeT - Thematic Trail Trigger (Interreg Europa). Cele projektu to m.in.: zwiększenie ruchu turystycznego, edukacja i poszanowanie dziedzictwa naturalnego, rozwój sieci szlaków turystycznych, ułatwienie dostępu do cennych, lokalnych zasobów naturalnych i kulturowych, poprawa konkurencyjności na rynku turystycznym, rozwój przedsiębiorczości.

21.04.2021

KOLEJNE KILOMETRY ŚCIEŻEK ROWEROWYCH


KOLEJNE DWIE TRASY ŚCIEŻEK ROWEROWYCH POWSTANĄ W TYM ROKU

Nowe dwa odcinki powstaną na trasach:  Rogówko – Jedwabno – Lubicz Dolny ( 4km)  oraz od Browiny, przez Grzywnę, Kuczwały do Sławkowa (4,2 km). Odcinek ten połączy już istniejące trasy. Ukończenie prac budowlanych planowane jest na listopad bieżącego roku.