Wróć do strony głównej

ZAPISZ SIĘ NA JAKUBOWĄ SZTAFETĘ ROWEROWĄ 2022

ZAPISZ SIĘ NA JAKUBOWĄ SZTAFETĘ ROWEROWĄ 2022

ZAPISZ SIĘ NA JAKUBOWĄ SZTAFETĘ ROWEROWĄ 2022


Przez województwo kujawsko – pomorskie biegnie fragment Szlaku Świętego Jakuba, który jest przecinającą całą Europę siecią dróg prowadzących do znajdującego się w Santiago de Compostela grobu apostoła. W ubiegłym roku odbyła się pierwsza edycja Jakubowej Sztafety Rowerowej, wówczas rowerzyści pokonali szlak z Brodnicy do Mogilna, jadąc Polską Drogą Camino Polaco.

W tym roku Jakubowa Sztafeta Rowerowa – dwudniowy rajd dogami jakubowymi odbędzie się w weekend 6 – 7 sierpnia 2022 r. 

DZIEŃ PIERWSZY - sobota 6 sierpnia 2022 r. / Świecie - Inowrocław 

Wystartujemy o godz. 9.00 ze Świecia i ruszymy Nadwiślańskim Szlakiem Świętego Jakuba do Inowrocławia. Do pokonania dnia pierwszego będzie 98 km z przystankiem na posiłek. Miejsce startu to plac przy Zamku Krzyżackim w Świeciu, ul. Zamkowa 1, trasa natomiast będzie wiodła zgodnie ze szlakiem przez następujące miejscowości:
Niedźwiedź-Gruczno-Topolinek-Topolno-Grabowo-Kozielec-Strzelce Górne-Jarużyn-Bydgoszcz (ulicami: Harcerska, Inwalidów, Sporna, Toruńska, Plątnowska, Żółwińska)-Wypaleniska-Trzcianka-Chrośna-Liszkowice-Budziaki-Liszkowo-Czyste-Gnojno-Inowrocław
I obrazuje ją MAPKA

Miejscem mety w Inowrocławiu będzie plac przy Hali Widowiskowo - Sportowej, al. Niepodległości 4

DZIEŃ DRUGI - niedziela 7 sierpnia 2022 r. / Inowrocław - Włocławek 

Startujemy o godz. 9.00 z Inowrocławia i najpierw jedziemy Nadwiślańskim Szlakiem Świętego Jakuba do Kruszwicy. A stamtąd dalej Dobrzyńsko-Kujawską Drogą Św. Jakuba do Włocławka. Ruszamy  z placu przy inowrocławskiej Hali Widowiskowo - Sportowej, al. Niepodległości 4, i do pokonania będą 74 km z przystankiem na posiłek a  trasa będzie wiodła przez:
Sikorowo-Łojewo-Szarlej-Kruszwica-Piaski-Bronisław-Krzywosądz-Bodzanowo-Kościelna Wieś-Zagajewice-Wieniec-Wieniec Zdrój-Włocławek (ulicami: Wieniecką, Plac Solidarności, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Fabryczna, Piwna)

i obrazuje ją MAPKA 

Miejscem mety drugiego dnia i jednocześnie zakończenia dwudniowej sztafety będzie Przystań Wodna Włocławek, ul. Piwna 1A

Na wydarzenie zapraszamy doświadczonych rowerzystów dla których 172  km w dwa dni to żadne wyzwanie.

Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma bezpłatny pakiet startowy, na który złoży się numer startowy, pamiątkowa koszulka oraz wodę mineralną i wyżywienie na trasie całego przejazdu i pamiątkowy medal na mecie wybranego przez siebie etapu sztafety. Limit uczestników wynosi 200 osób. 

Zapisać się można na cała sztafetę, bądź na jeden jej etap, albo na dzień pierwszy, albo drugi FORMULARZ ZAPISOWY

Rowerzyści trasę pokonają kolumną rowerową, która będzie poruszać się zgodnie z zasadami ruchu drogowego, w asyście pilota, służb i karetki. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: sztafetajakubowaatgmail [dot] com

Partnerzy: Miasto Świecie, OKSIR Świecie, Miasto Inowrocław, OSIR Inowrocław, Miasto Włocławek, OSIR Włocławek