Wróć do strony głównej

ŚLADAMI KRÓLEWNY ANNY WAZÓWNY

1

MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI KOBIET O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA

Golub-Dobrzyń w nadchodzący weekend ponownie stanie się areną zmagań kolarskich. Przed nami druga edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wyścig składa się z dwóch etapów:
Pierwszy etap -  rywalizacja indywidualna na czas, odbędzie się 31 lipca br. o godzinie 16:00 (start i meta na rynku w Golubiu), gdzie zawodniczki w kategorii Juniorka mają do pokonania dystans o długości - 15 km, natomiast zawodniczki kategorii Elita Kobiet dystans o długości 22 km.
Drugi etap - wyścig ze startu wspólnego, odbędzie się 1 sierpnia br. o godzinie 11:00 w Dobrzyniu z Placu Tysiąclecia startują zawodniczki pokonując odpowiednio dystans 88,4 km – zawodniczki w kategorii Juniorki oraz 110,5 km - zawodniczki kategorii Elita Kobiet.

Pierwsza edycja wyścigu Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się w 2020 roku, a triumfatorką została zawodniczka zawodowej grupy kolarskiej LIV Cycling Team Marta Jaskulska, na drugim miejscu uplasowała się nasza fitnesska Karolina Kumięga. W pierwszej edycji wyścigu do startu stanęło ponad 100 zawodniczek z 9 krajów.