Wróć do strony głównej

SIEDEM MEDALI MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W KOLARSTWIE TOROWYM

pacific

MEDALOWE MISTRZOSTWA DLA ZAWODNICZEK Z REGIONU

Miniony weekend Fitnesski spędziły na torowej rywalizacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Torunianki wywalczyły siedem medali, w tym dwa najcenniejsze- złote.

W dniach 9-11 lipca, w Szczecinie rozegrane zostały młodzieżowe mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w konkurencjach olimpijskich. Pierwszego dnia zawodów, kolarski rywalizowały w dwóch konkurencjach- wyścigu drużynowym na dochodzenie oraz w sprincie olimpijskim. W wyścigu drużynowym na 4 km, świetnie spisała się nasza drużyna w składzie: Karolina Kumięga, Anna Sagan, Natalia Krześlak i Paulina Pastuszek (stypendystki Marszałka Województwa). Już w pierwszym eliminacyjnym biegu zameldowały się na mecie z pierwszym czasem, a w finale pewnie wygrały swój bieg uzyskując czas 4 minuty 47 sekund. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczyła druga fitnesskowa drużyna, w której kręciły: Kamila Pastuszek, Dominika Bykowska, Emilia Miller i Maja Gondek.  Również w sprincie olimpijskim Torunianki stanęły na podium. Maja Gondek, Dominika Bykowska i Kamila pastuszek wywalczyły brązowy medal.

Drugi dzień mistrzostw to wielobój kolarski- Omnium. Również, w tej konkurencji Fitnesski pokazały się ze świetnej strony. Srebrny medal wywalczyła Karolina Kumięga, brązowy Natalia Krześlak, czwarte miejsce zajęła Anna Sagan, a szóste Paulina Pastuszek.
Po dwóch dniach bardzo dobrych występów torunianek, apetyt na osiąganie dobrych wyników dodatkowo wzrósł. Na szczęście zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific” stanęły na wysokości zadania.  W niedzielę rozegrany został madison . Złoto wywalczyła para Karolina Kumięga- Anna Sagan, a srebro Paulina Pastuszek- Natalia Krześlak. Na szóstym miejscu finiszowała dwójka Maja Gondek- Dominika Bykowska.

⁃ Jestem bardzo zadowolony z postawy Fitnessek, które po raz kolejny pokazały się ze świetnej strony. Cieszy mnie to, że po bardzo udanych Mistrzostwach Polski na szosie, potwierdziliśmy dobre przygotowanie również na torze. Szczególnie satysfakcjonuje mnie dobry czas uzyskany w jeździe drużynowej na 4000m - relacjonuje Leszek Szyszkowski dyrektor sportowy TKK "Pacific" Toruń
Po bardzo udanych mistrzostwach na torze, Fitnesski w planach mają powrót do szosowego ścigania. Już w najbliższy weekend 17-18 lipca wystartują w dwóch kryteriach ulicznych, w Tychach i Pszczynie.