Wróć do strony głównej

RAJD ROWEROWY SZLAKIEM PIASTOWSKIM

1

RUSZAJĄ ZAPISY NA RAJD ROWEROWY SZLAKIEM PIASTOWSKIM, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 29 KWIETNIA


Wystartujemy punktualnie o 9.30. Start usytuowany będzie na terenie WORD Bydgoszcz OT Inowrocław przy ul. Orłowskiej. Pakiety będzie można odbierać w biurze rajdu, w miejscu startu, w sobotę 29 kwietnia w godz. od 8.00 do 9.15.
Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzyma pakiet startowy zawierający numer startowy, 0,5 l butelkę wody mineralnej, talon na posiłek regeneracyjny, a także  dodatkowo szelki odblaskowe oraz pamiątkowy medal  na mecie rajdu. Limit uczestników wynosi 200 rowerzystów.

Trasa rajdu będzie wynosiła ok. 60 km i przebiegała następująco: 
Ruszamy z Inowrocławia, przez Park Solankowy, Tupadły, Kruszę Zamkową do Ludziska. Następnie mijając Gaj Wymysłowicki i cmentarz rodziny von Wilamowitz-Moellendorff jedziemy do Strzelna zobaczyć Wzgórze św. Wojciecha i  potem do Kruszwicy. Postoje planujemy w Ludzisku, Strzelnie i Kruszwicy. Dalej trasa wiedzie przez Szarlej, Karczyn i Górę. Meta znajduje się w Balczewie na terenie Punktu Edukacji Ekologicznej Plast-Mar.
Na mecie, podczas festynu ekologicznego (początek o godz. 16.00) nastąpi wręczenie medali, konkursy z nagrodami, znakowanie rowerów, posiłek dla uczestników rajdu i integracyjne ognisko.  

Honorowy patronat nad rajdem objęła Pani Elżbieta Piniewska – przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

O bezpieczeństwo podczas rajdu zadbają m.in. członkowie Klubu Turystyki Rowerowej „Goplanie” PTTK Oddział Nadgoplański w Kruszwicy.

Rajd organizuje Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy wsparciu Miasta Inowrocław, Gminy Kruszwica, Gminy Janikowo, Gminy Strzelno, Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu oraz w Mogilnie, WORD Bydgoszcz, WORD Toruń oraz Punktu Edukacji Ekologicznej Plast-Mar w Balczewie. 

Zapisy na rajd

Trasę rajdu obrazuje mapka:

.

Dojazd na trasie:
DWORZEC PKP – START RAJDU – 7 min (2 km)
META – DWORZEC PKP -  30 min (10 km)

Przyjazdy pociągów do Inowrocławia:

Włocławek, Toruń: REGIO 7:40
Gdynia, Bydgoszcz: REGIO 7.40, POMORZANIN 7:20, STOCZNIOWIEC 8:32
Olsztyn, Toruń: JEZIORAK 8:12
Poznań, Wrocław: LEDNICA 7:43, DRWĘCA 7:57, REGIO 8:27

Odjazdy pociągów z Inowrocławia:

Toruń, Bydgoszcz:  REGIO 17:31
Gdynia, Bydgoszcz: PIAST 17:52
Olsztyn, Toruń: JEZIORAK 20:10
Wrocław, Poznań: MAMRY16:44, MIESZKO 18:19