Wróć do strony głównej

KUJAWSKO - POMORSKIE NA ROWERY. ZAPISZ SIĘ NA RAJD DO BYDGOSZCZY!

Kujawsko – Pomorskie na rowery. Ruszają zapisy na rajd w Bydgoszczy!

ZAPISZ SIĘ NA RAJD DO BYDGOSZCZY!


Ruszają zapisy rajd rowerowy w Bydgoszczy, który odbędzie się w sobotę 7 sierpnia. Wystartujemy jak zawsze o 11.00.  Miejscem startu i mety tegorocznego rajdu, będzie parking przy Hali Widowiskowo - Sportowej Immobile Łuczniczka, ul. Toruńska 56.

Trasa rajdu będzie wynosiła 18 km i przebiegała następująco:

startujemy z parkingu przy Hali Sportowej Łuczniczka w Bydgoszczy (od strony wejścia do kręgielni). Dalej poruszamy się scieżką rowerową w kierunku ulicy Żupy. Następnie jedziemy wzdłuż Brdy pod ulicą Bernardyńska do ulicy Grodzkiej i dalej Mostową na drugą stronę Brdy do ulicy Marszałka Focha. Ulicą Marszałka Focha dojeżdżamy do ul. Nakielskiej i tutaj zjeżdżamy w ścieżkę rowerową. Następnie do Bulwaru Sebastiana Malinowskiego i dalej wzdłuż Starego Kanału Bydgoskiego aż do ulicy Józefa Bronikowskiego. Tutaj skręcamy w prawo dojeżdżamy do ulicy Mińskiej a następnie w lewo w ulicę Aleksandra Kamińskiego. Dojeżdżamy do Kanału Bydgoskiego i dalej wzdłuż kanału do ulicy Kruszyńskiej. Następnie ulicą Przejście do ulicy Grunwaldzkiej. Z ulicy Grunwaldzkiej zjeżdżamy w prawo w ulicę Czarna Droga, dalej ulicami Śląską i Garbary, aby przy Pracowni Projektowej skręcić w lewo i przekroczyć Brdę. Po zjeździe z mostu kierujemy się  w prawo w ścieżkę rowerową wzdłuż Brdy do ulicy Focha przy Operze Nova. Następnie ulicą Karmelicką do ścieżki rowerowej nad Brdą, aby tą dojechać do Mostu Esperanto. Tutaj pieszo przekraczamy Brdę i dalej ścieżką rowerową dojeżdżamy do miejsca Mety przy Hali Łuczniczka

Biuro zawodów, gdzie będzie można odbierać pakiety będzie czynne w sobotę 7 sierpnia od 9.30 do 11.00.

Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe, na które złoży się numer startowy, pamiątkowa chusta typu buf, woda mineralna, talon na posiłek regeneracyjny oraz medal na mecie.  

Numer startowy otrzyma każdy uczestnik rajdu.

W czasie rajdu jak zawsze czekają na rowerzystów konkursy z nagrodami. 

Formularz zapisowy

Warunki uczestnictwa:

1. Zgłoszenia będą odbywać się drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej kujawsko-pomorskienarowery.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 sierpnia 2021 roku do godz. 15.00 lub do osiągnięcia limitu 300 uczestników.

2. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna.

3. Posiadanie przez uczestników Rajdu niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach rowerem.

4. Posiadanie sprawnego roweru wyposażonego zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego.

5. Uczestnictwo w rajdzie jest nieodpłatne.

6. ZALECAMY, ABY UCZESTNICY RAJDU BYLI WYPOSAŻENI W KASKI ROWEROWE.

Za pomoc w organizacji rajdu dziękujemy Bydgoskiemu Klubowi Turystyki Rowerowej GRYF PTTK