Wróć do strony głównej

KUJAWSKO-POMORSKIE NA ROWERY 2024. RAJD W ROGOWIE

KUJAWSKO-POMORSKIE NA ROWERY 2024. RAJD W ROGOWIE

KUJAWSKO-POMORSKIE NA ROWERY 2024. RAJD W ROGOWIE


Na rajd rowerowy na Pałuki zapraszamy w tym roku do Rogowa. Spotykamy się w sobotę 15 czerwca. 

Miejscem startu Rajdu będzie Plaża Gminna w Rogowie, gdzie jak zawsze już od 9.30 do odbioru będą bezpłatne pakiety startowe.

Rajd wystartuje punktualnie o 11.00 i rowerzyści ruszymą w kierunku miejscowości Rzym. Po drodze na rowerzystów czeka mnóstwo krajobrazowo – turystycznych atrakcji. Z trasy widać będzie stary zabytkowy wiatrak, Park Dinozaurów Zaurolandię, zatrzymamy się koło pomnika przyrody, mającego 24,5 metra wysokości i 780 cm obwodu,  850 letniego Dębu Chrobry. Legendy mówią, że każdego roku, w czerwcu odbywały się pod dębem ludowe obrzędy podczas nocy Kupały. Inne podania przekazują, że Mikołaj Nałęcz zwany Diabłem Weneckim miał zamienić się w to drzewo za swoje nikczemne uczynki. Postój zaplanowany został w miejscowości Skórki, tu dla chętnych będzie możliwość zwiedzenia starego drewnianego Kościoła świętej Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Skórkach. Kościół powstał w 1857 roku. Jest to budowla drewniana, jednonawowa, wykonano ją w konstrukcji zrębowej. W Skórkach, dzięki uprzejmości Gminy Rogowo, na uczestników rajdu będzie czekał poczęstunek. 
Meta rajdu w Rogowie zaplanowana jest również na Plaży Gminnej, tu każdy uczestnik rajdu otrzyma pamiątkowy medal i oczywiście posiłek regeneracyjny. 

Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzyma pakiet startowy, w skład którego wejdzie numer startowy, pamiątkowe skarpetki, butelkę wody mineralnej, talon na posiłek regeneracyjny oraz medal na mecie. 
Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Trasa rajdu liczy sobie 25 km i obrazuje ją MAPKA

ZAPISY NA RAJD ROWEROWY W ROGOWIE >>> FORMULARZ ZAPISOWY 

Partnerem rajdu jest GMINA ROGOWO 

Warunki uczestnictwa:
1. Zgłoszenia do udziału w rajdzie będą odbywać się drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej kujawskopomorskienarowery.pl  w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 maja  2024  roku do godz. 1500 lub do osiągnięcia limitu uczestników. 
2.    Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w Rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna.
3.    Osoby powyżej 10 roku życia mogą wziąć udział w Rajdzie tylko w przypadku posiadania karty rowerowej lub innego dokumentu uprawniającego do poruszania się rowerem po drogach publicznych. (rozporządzenie MSWiA – Dz.U. z 2023 r. poz. 2140)
4.    Posiadanie przez uczestników Rajdu niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach rowerem.
5.    Posiadanie sprawnego roweru wyposażonego zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego.
6.    Uczestnictwo w Rajdzie jest nieodpłatne.
7.    ZALECAMY, ABY UCZESTNICY RAJDU BYLI WYPOSAŻENI W KASKI ROWEROWE.

Na wszelkie pytania czekamy pod adresem: kujawskopomorskienaroweryatgmail [dot] com