Wróć do strony głównej

KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY 2022. ZAPISY NA RAJD ROWEROWY W ŻNINIE

KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY 2022. ZAPISY NA RAJD ROWEROWY W ŻNINIE

KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY 2022. ZAPISY NA RAJD ROWEROWY W ŻNINIE


Ruszają zapisy rajd rowerowy w Żninie, który odbędzie się w niedzielę 3 lipca. Wystartujemy punktualnie o 11.00.  Start znajdował się będzie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu, przy ul. Gnieźnieńskiej 7, a meta usytułowana będzie na Placu Wolności w Żninie. 
Biuro zawodów, gdzie będzie można odbierać pakiety będzie czynne w niedzielę 3 lipca  od 9.30 do 11.00.
Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzyma pakiet startowy, w skład którego wejdzie numer startowy oraz butelka wody mineralnej, dodatkowo pierwszych 300 zarejestrowanych rowerzystów otrzyma pamiątkową chustę typu buff , talon na posiłek regeneracyjny oraz medal na mecie. 
Trasa rajdu będzie wynosiła ok. 27 km i przebiegała następująco:
Ruszamy i z ulicy Gnieźnieńskiej skręcamy w lewo w ulicę Leśną. Jedziemy prosto (spory podjazd) w stronę Białożewina. Na skrzyżowaniu w Białożewinie skręcamy w lewo i jedziemy prosto w kierunku Jadownik. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, dalej jedziemy prosto, dojeżdżamy do Jadownik. Jedziemy przez wieś, następnie skręcamy w prawo kierując się do Chomiąży Księżej (przy znaku Chomiąża Księża 2). Jedziemy prosto, na rozwidleniu dróg kierujemy się w prawo, jedziemy polną drogą, wjeżdżamy w las. Na końcu drogi skręcamy w lewo i jedziemy pod górkę przez las. Następnie dojeżdżamy do drogi asfaltowej i skręcamy w prawo do Ośrodka Wczasowego Ostrówce, gdzie robimy przystanek na posiłek regeneracyjny. Z Ostrówiec kierujemy się w stronę Pniew. Jadąc dalej prosto przez Pniewy, docieramy do skrzyżowania i kontynuujemy jazdę na wprost. Droga prowadzi przez las, następnie wśród pól przez Huby Godawskie. Dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą asfaltową, skręcamy w prawo. Jedziemy cały czas prosto w stronę Wenecji. Na skrzyżowaniu (przy kuźni) skręcamy w lewo, jedziemy prosto do końca drogi, następnie kierujemy się w stronę Skarbienic. Jadąc prosto drogą szutrową dojeżdżamy do Skarbienic, następnie skręcamy w prawo i kierujemy się w stronę Żnina. W Żninie ulicami Szkolną, 700-lecia, Parkową i Sądową docieramy na Plac Wolności, gdzie znajdować się będzie meta rajdu.
Trasę rajdu obrazuje mapka:

Trasa rajdu w Żninie

Zapisz się na rajd rowerowy w Żninie FORMULARZ ZAPISOWY  
Po zakończeniu rajdu jego uczestnicy wezmą udział w losowaniu bonów rowerowych. 
Rowerzyści,  którzy wezmą udział we wszystkich 5 rajdach tegorocznego cyklu Kujawsko – Pomorskie na Rowery  na mecie ostatniego z nich rajdu w Warlubiu otrzymają pamiątkową koszulkę Kujawsko – Pomorskie na Rowery 2022.

Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Żninie  

Warunki uczestnictwa:
1. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna.
2. Posiadanie przez uczestników Rajdu niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach rowerem.
3. Posiadanie sprawnego roweru wyposażonego zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego.
4. Uczestnictwo w rajdzie jest nieodpłatne.
5. ZALECAMY, ABY UCZESTNICY RAJDU BYLI WYPOSAŻENI W KASKI ROWEROWE.
Na wszelkie pytania czekamy pod adresem: kujawskopomorskienaroweryatgmail [dot] com