Wróć do strony głównej

KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY 2022. ZAPISY NA RAJD ROWEROWY W WIELKIEJ NIESZAWCE

KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY 2022. ZAPISY NA RAJD ROWEROWY W WIELKIEJ NIESZAWCE

KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY 2022. ZAPISY NA RAJD ROWEROWY W WIELKIEJ NIESZAWCE


W tegorocznej ósmej już edycji cyklu Kujawsko – Pomorskie na Rowery niezmiennie zapraszamy rowerzystów na odkrywanie uroków naszego województwa podczas rodzinnych rajdów rowerowych. 

Zaczynamy tuż przed majówką od rajdu w Wielkiej Nieszawce potem w maju zapraszamy do Dobrzynia nad Wisłą, w czerwcu do Kruszwicy, w lipcu do Żnina i na zakończenie cyklu w sierpniu do Warlubia.

Trwają zapisy rajd rowerowy w Wielkiej Nieszawce, który odbędzie się w sobotę 30 kwietnia. Wystartujemy punktualnie o 11.00. Miejscem startu i jednocześnie odbioru pakietów startowych będzie parking od strony ul. Jaśminowej przy Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER, metę zaplanowaliśmy na terenie Olednerskiego Parku Etnograficznego, przy ul. Mennonitów 14.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzyma pakiet startowy, w skład którego wejdzie numer startowy oraz woda mineralna, dodatkowo pierwszych 300 zarejestrowanych rowerzystów otrzyma pamiątkową chustę typu buff, talon na posiłek regeneracyjny oraz medal na mecie.

Biuro zawodów, gdzie będzie można odbierać pakiety startowe, będzie czynne w sobotę 30 kwietnia od 9.30 do 11.00.

Trasa rajdu w Wielkiej Nieszawce będzie wynosiła ok. 23 km i przebiegała następująco: ruszamy ul. Jaśminową z parkingu  Centrum Sportu i Rekreacji Olender , jedziemy ul. Toruńską do skrzyżowania z DK 10, potem wzdłuż DK 10 i skręcamy w ul. Długą i przez Kąkol kierujemy się do Cierpic dalej drogą wzdłuż Kanału Zielona Struga do Leśnictwa Jarki następnie w kierunku parkingu Leśnego – tu będzie pierwszy postój – następnie jedziemy ul. Sosnową w kierunku Nadleśnictwa Cierpiszewo, przed którym skręcamy w kierunku ul. Gniewkowskiej, następnie ul. Dybowską w kierunku DK 10, dalej ul. Nad Potokiem w Dybowie w kierunku Dybowskiej doliny Wisły – tu odbędzie się drugi postój, następnie wzdłuż Kanału Nieszawskiego wałem wiślanym kierujemy się na miejsce mety, która będzie na terenie Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce.

Zapisz się na rajd w Wielkiej Nieszawce - FORMULARZ ZAPISOWY

Po zakończeniu rajdu jego uczestnicy wezmą udział w losowaniu bonów rowerowych. Natomiast na rowerzystów, którzy wezmą udział we wszystkich 5 rajdach tegorocznego cyklu na mecie ostatniego, w Warlubiu będą czekały pamiątkowe koszulki Kujawsko – Pomorskie na Rowery 2022.

Na wszelkie pytania czekamy pod adresem: kujawskopomorskienaroweryatgmail [dot] com

Partnerzy: Gmina Wielka Nieszawka, Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER w Wielkiej Nieszawce, Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce.

Warunki uczestnictwa - wyciąg z regulaminu:

1. Zgłoszenia do udziału w rajdzie będą odbywać się drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 kwietnia 2022 roku do godz. 15.00
2. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna.
3. Posiadanie przez uczestników Rajdu niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach rowerem.
4. Posiadanie sprawnego roweru wyposażonego zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego.
5. Uczestnictwo w rajdzie jest nieodpłatne.
6. ZALECAMY, ABY UCZESTNICY RAJDU BYLI WYPOSAŻENI W KASKI ROWEROWE.