Wróć do strony głównej

KUJAWSKO-POMORSKIE NA ROWERY 2021 CZAS ZACZĄĆ ! ZAPISY DO BRODNICY RUSZAJĄ !

STARTUJEMY Z NASZYMI RODZINNYMI RAJDAMI ROWEROWYMI

STARTUJEMY Z NASZYMI RODZINNYMI RAJDAMI ROWEROWYMI


W tegorocznej siódmej już edycji cyklu Kujawsko – Pomorskie na Rowery zaprosimy rowerzystów na niezwykłe odkrywanie uroków naszego województwa podczas rodzinnych rajdów rowerowych, które obędą się w różnych jego zakątkach.
Zaczynamy od czerwcowego spotkania w Brodnicy, potem w lipcu zaprosimy do Kruszwicy, a w sierpniu do Dobrzynia nad Wisłą, Bydgoszczy i Torunia.

Ruszają zapisy rajd rowerowy w Brodnicy, który odbędzie się w sobotę 26 czerwca. Wystartujemy punktualnie o 11.00.  Miejscem startu i mety tegorocznego rajdu, będzie Plaża Miejska na Niskim Brodnie przy Restauracji Omega.

Trasa rajdu będzie wynosiła 30 km i przebiegała następująco:
Ruszamy w kierunku starej plaży objeżdżając Jezioro Niskie Brodno i wjeżdżamy w ulicę Niskie Brodno. Dalej jedziemy wzdłuż jeziora Niskie Brodno w kierunku Jeziora Wysokie Brodno. Jedziemy ścieżką leśną a następnie drogą polną mijając po prawej stronie zjazd w kierunku agroturystyki Lisa Młyn. Następnie dojeżdżamy do miejscowości Anielewo, gdzie na skrzyżowaniu z drogą asfaltową skręcamy w lewo w kierunku miejscowości Kruszyny Szlacheckie. Przed OSP w Kruszynach Szlacheckich skręcamy w prawo i jedziemy drogą gruntową do miejscowości Najmowo. Tutaj skręcając w lewo wjeżdżamy na drogę asfaltową i jedziemy w kierunku miejscowości Wichulec w miejscowości Wichulec skręcamy w prawo i jedziemy do skrzyżowania z ruchliwą drogą wojewódzką nr 543. Po przejechaniu przez drogę wojewódzką jedziemy w kierunku Bobrowa a następnie Bobrowa Kolonii. Następnie jedziemy wzdłuż linii brzegowej Jeziora Chojno drogą gruntową w kierunku Chojna i dalej w kierunku miejscowości Budy. Po minięciu miejscowości Budy ponownie przekraczamy drogę wojewódzką nr 543 by zgodnie z trasą rajdu dotrzeć do lasu i drogi na Niskim Brodnie. Wracamy by zakończyć rajd na plaży miejskiej na Niskim Brodnie.

Biuro zawodów, gdzie będzie można odbierać pakiety będzie czynne w sobotę 26 czerwca  od 9.00 do 11.00.
Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe, na które złoży się numer startowy, pamiątkowa chusta typu buf, woda mineralna, talon na posiłek regeneracyjny oraz medal na mecie.  
Numer startowy otrzyma każdy uczestnik rajdu. 
W czasie rajdu jak zawsze czekają na rowerzystów konkursy z nagrodami. 
Na rajd można się zapisać poprzez nasz formularz zgłoszeniowy 

W tym roku Kujawsko-Pomorskie na Rowery też w specjalnej aplikacji, tam na bieżąco informacje o cyklu. Na rowery do pobrania 

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rowery.kujpom&hl=pl_PL&gl=PL

iOS https://apps.apple.com/pl/app/na-rowery/id1553458686

Partnerem rajdu jest Miasto Brodnica i OSIR Brodnica.