Wróć do strony głównej

JAKUBOWA SZTAFETA ROWEROWA 15-16 LIPCA 2023

JAKUBOWA SZTAFETA ROWEROWA 15-16 LIPCA 2023

JAKUBOWA SZTAFETA ROWEROWA 15-16 LIPCA 2023


Przed nami trzecia edycja Jakubowej Sztafety Rowerowej. Dwudniowy rajd drogami jakubowymi odbędzie się w weekend 15 – 16 lipca 2023 r. Na wydarzenie zapraszamy doświadczonych rowerzystów dla których 185  km w dwa dni to żadne wyzwanie.  Sztafeta podzielona jest na dwa etapy: 

DZIEŃ PIERWSZY - sobota 15 lipca 2023 r. / Toruń - Mogilno
Wystartujemy o godz. 9.00 ze Torunia. Miejsce startu to teren Przystani Toruń, przy. ul. Popiełuszki 1. Gdzie od godziny 8.00 będzie można odbierać pakiety startowe. I poruszając się Drogą Św. Jakuba Camino Polaco ruszymy w kierunku Mogilna. Do pokonania jest około 95 km. Meta pierwszego etapu zaplanowana została na terenie Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku. Mapka trasy dnia pierwszego Sztafety >>>

DZIEŃ DRUGI - niedziela 16 lipca 2023 r. / Mogilno – Brześć Kujawski
Startujemy o godz. 9.00 z Mogilna. Miejsce startu to plac przed Amfiteatrem Letnim na terenie Parku Miejskiego - tu pakiety startowe odbierać będą mogły osoby, które zapiszą się tylko na drugi etap sztafety. Ruszamy w Kierunku Brześcia Kujawskiego gdzie zaplanowana jest meta na parkingu przed Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło”. Długość trasy dania drugiego to ok. 89 km. Mapka trasy dnia drugiego Sztafety >>>>

Zapisać się można na cała sztafetę, bądź na jeden jej etap, albo na dzień pierwszy, albo drugi. FORMULARZ ZAPISOWY. Limit uczestników wynosi 150 osób.

Uwaga!
Przy zapisach na dwa dni istnieje opcja rezerwacji noclegu ze śniadaniem, za dodatkową opłatą 50 zł. Noclegi zaplanowane są w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Mogilnie. Trzeba posiadać własny śpiwór. UWAGA! Liczba miejsc noclegowych jest ograniczona, liczy się kolejność opłat. 

Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma bezpłatny pakiet startowy, na który złoży się numer startowy, pamiątkowa koszulka oraz woda mineralna i wyżywienie na trasie całego przejazdu. Na mecie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Medale otrzymają również osoby, które zapiszą się na jeden wybrany etap.  

W Sztafecie mogą uczestniczyć rowerzyści, których minimalna prędkość poruszania się na trasie nie może być mniejsza niż 15 km/h. Organizatorzy zapewniają transport bagaży. 
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: sztafetajakubowaatgmail [dot] com

Wszystko o Szlaku Jakubowym 

Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Mogilnie, Miasto Mogilno, Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku, Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim.

Zasady uczestnictwa:

1. W Sztafecie mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 15 rok życia.
2. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w Sztafecie tylko pod opieką osoby dorosłej.
3. Posiadanie przez uczestników Sztafety niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach rowerem.
4. W Sztafecie mogą uczestniczyć rowerzyści, których minimalna prędkość poruszania się na trasie nie może być mniejsza niż 15 km/h.
5. Posiadanie sprawnego roweru wyposażonego zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego.
6. ZALECAMY, ABY UCZESTNICY SZTAFETY BYLI WYPOSAŻENI W KASKI ROWEROWE.
7. Rezygnacja z udziału w Sztafecie i ewentualny zwrot kosztu noclegu są możliwe wyłącznie do 7 dni przed terminem rajdu!