Wróć do strony głównej

5 EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO WYŚCIGU ENEA PAŁUKI TOUR

1

JUBILEUSZOWE ZMAGANIA KOLARZY W ŻNINIE

W dniu 5 września 2021 r. w Żninie odbyła się 5 edycja Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Enea Pałuki Tour. Na liście startowej jubileuszowych zawodów znalazło się blisko 450 kolarzy z całej Polski, którzy mieli do pokonania 65 km trasę biegnącą wzdłuż malowniczych pałuckich krajobrazów. Przed kolarskim wyścigiem głównym zorganizowano dla najmłodszych fanów jednośladów rajd rowerowy KIDS TOUR. Mieli oni do pokonania 12 km trasę, która prowadziła dookoła Jeziora Żnińskiego Dużego. W rajdzie rowerowym wzięło udział ponad 100 osób. Bazą wydarzenia był obiekt Cukrowni Żnin.

Po bardzo emocjonującej walce na trasie zwycięzcą tegorocznej edycji Enea Pałuki Tour został Marek Maciejewski (Kopernik Toruńskie Pierniki Team). Wśród kobiet najlepszą zawodniczką, która najszybciej pokonała trasę wyścigu okazała się Kamila Wójcikiewicz (Agrochest Team).