Wróć do strony głównej

Puchar Rowerowej Stolicy Polski czerwiec 2021 r.

Puchar Rowerowej Stolicy Polski czerwiec 2021 r.


30 dni rywalizacji, 53 miasta, ponad 20 tys. uczestników – właśnie rozpoczęła się trzecia edycja ogólnopolskiej zabawy, która wyłoni Rowerową Stolicę Polski 2021.

Do wspólnego kręcenia kilometrów zaprasza miasto Bydgoszcz – organizator wydarzenia.

Ideą przewodnią projektu jest aktywność fizyczna i dobra zabawa. Jednakże nie zapominamy o nagradzaniu najbardziej zaangażowanych. Na zwycięskie miasto czeka puchar, który od dwóch lat jest w rękach Nowej Soli - zwycięzcy dwóch poprzednich edycji. Puchary trafią również do miast – liderów w klasyfikacji miast pod względem liczby ludności. Z kolei, trzy pierwsze miasta w rankingu rywalizacji otrzymają stacje naprawcze.

Do udziału w zabawie oficjalnie przystąpiły również miasta z naszego regionu: Bydgoszcz  (Metropolia Bydgoszcz), Grudziądz, Inowrocław, Toruń oraz Włocławek.

Na rowerzystów czekają też nagrody indywidualne, gwarantowane nagrody w klasyfikacji ogólnopolskiej oraz nagrody przygotowane przez organizatorów lokalnych. Dodatkowo zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przy współudziale naszych sponsorów na profilach społecznościowych Rowerowej Stolicy Polski (FacebookInstagram).

Przez cały czerwiec każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją będzie się liczył w rywalizacji miast. Tak więc wskakujemy na rowery, uruchamiamy aplikację i zbieramy kilometry dla swoich miast. Nie zapominajmy przy tym o zasadach bezpieczeństwa i zdrowej rywalizacji.  Bawcie się dobrze. Do zobaczenia na rowerowych szlakach!

Więcej informacji na stronie wydarzenia