Wróć do strony głównej

KUJAWSKO-POMORSKIE NA ROWERY

KUJAWSKO-POMORSKIE NA ROWERY

O akcji

Idea organizacji cyklicznych rodzinnych rajdów rowerowych powstała pod patronatem Marszałka Województwa - Piotra Całbeckiego. Jej początkiem było wytyczenie i oznakowanie Wiślanej Trasy Rowerowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Dziś Kujawsko-Pomorskie na Rowery jest już znanym cyklem rajdów, które odbywają się od 2015 roku w różnych zakątkach naszego województwa. Misją akcji jest promocja turystyki rowerowej, będąca doskonałą okazją do poznawania atrakcji turystycznych, krajobrazowych i historycznych znajdujących się na drodze każdego przejazdu.

Do tej pory cykl Kujawsko-Pomorskie na Rowery gościł w: Toruniu, Bydgoszczy, Świeciu, Włocławku, Brodnicy, Lipnie, Inowrocławiu, Grudziądzu, Żninie, Kruszwicy, Dobrzyniu Nad Wisłą, Wielkiej Nieszawce oraz w Golubiu-Dobrzyniu.

Jak wystartowaliśmy?

Nasza rowerowa przygoda zaczęła się w sierpniu 2013 roku. W malowniczym otoczeniu grudziądzkich wałów wiślanych, ówczesny Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę, która pozwoliła na wytyczanie szlaków na wałach przeciwpowodziowych oraz poruszanie się po nich rowerzystów.

I ruszyliśmy!

To było niesamowite wydarzenie dla wszystkich miłośników dwóch kółek! We wrześniu 2014, tego samego dnia o ustalonej porze, w czterech nadwiślańskich miastach prezydenckich: Włocławku, Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu odbyły się rajdy szlakiem Wiślanej Trasy Rowerowej.

Kujawsko-Pomorskie na Rowery to dziś tradycja

Dziś Kujawsko-Pomorskie na Rowery to cykliczne wydarzenie, w którym udział biorą całe rodziny. Wspólne wyprawy liczą od 300 do 600 uczestników.

W ostatnich latach akcję zorganizowaliśmy w ramach obchodów ważnych wydarzeń historycznych.

    • 2018 r. - 100-lecie Odzyskania Niepodległości - rajdy rowerowe „Ku Niepodległej” połączone z pokazami grupy rekonstrukcyjnej
    • 2020 r. – 100. rocznica urodzin Jana Pawła II
    • 2020 r. – 100. rocznica powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski

Pobierz trasy, które pokonaliśmy podczas wydarzenia:

Dla kogo przeznaczone są nasze rajdy?

Dla tych, którzy nie potrafią żyć bez swoich jednośladów i nie tylko! Dziś nasze rajdy rowerowe ściągają zarówno mieszkańców regionu, jak i odwiedzających Kujawy turystów. To wydarzenie dla miłośników rowerów w każdym wieku. Uczestniczą w nich rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, znajomi czy zorganizowane grupy rowerowe.

Kujawsko-Pomorskie na Rowery w praktyce

Nasze wydarzenia to nie tylko szansa na sprawdzenie swoich możliwości na trasie, ale przede wszystkim świetna zabawa!

Udział w rajdach jest bezpłatny. Zgodnie z naszym regulaminem, dla pierwszych zarejestrowanych uczestników przygotowujemy małą niespodziankę. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Kujawsko-Pomorskie na Rowery, zostaje wyposażony w pakiet startowy, którego podstawą są numer startowy oraz posiłek regeneracyjny. Każdy uczestnik na pamiątkę ukończenia trasy otrzymuje drobny upominek.

To jeszcze nie wszystko! Nasze wydarzenie to całe mnóstwo zaskakujących niespodzianek, wśród których są także konkursy z nagrodami.

Pasja w czasach pandemii

Trudny czas pandemii nie stanął nam na drodze w organizacji tegorocznej edycji wydarzenia. Kujawsko-Pomorskie na Rowery odbyło się w wersji wirtualnej. Uczestnicy, także tym razem, stanęli na wysokości zadania, samodzielnie pokonując jedną z 2 wyznaczonych tras we wskazanym czasie 2 tygodni.

Po przejechanym i udokumentowanym rajdzie, na każdego uczestnika czekała pamiątkowa koszulka. Osoby, które w tym czasie wzięły udział w przynajmniej 3 rajdach, wyróżniliśmy pamiątkowym medalem.

Wahasz się?

Zajrzyj do naszej galerii i sprawdź jak to wyglądało w ubiegłych latach